Samochody na zamówienie – pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania na temat aut na zamówienie i importu samochodów

Jaki jest koszt sprowadzenia auta i rejestracji?

Koszt sprowadzenia auta wynosi od 5% do 10% wartości pojazdu, jednak nie mniej niż 6500 zł brutto + koszta związane z opłatami celnymi (akcyza i vat od akcyzy) . Co ważne, jest to koszt obejmujący wszystkie czynności związane z przygotowaniem pojazdu do odbioru przez klienta, jak opłacenie akcyzy, przygotowanie do rejestracji i wykonanie przeglądu.
Możemy także zająć się pełną rejestracją samochodu w powiatach: strzeleckim, kędzierzyńsko –kozielskim i krapkowickim.

Jak długo zajmuje sprowadzenie samochodu?

To, jak długo zajmie nam sprowadzenia wybranego pojazdu i realizacja całego zlecenia, zależy od kilku czynników. Niektóre samochody wymagają drobnych napraw, które jesteśmy w stanie zapewnić, stąd czas może się wydłużyć. Długość realizacji zlecenia uzależniona jest także od dostępności sprzedawcy oraz kalendarza kierowców zajmujących się transportem. Zazwyczaj od momentu zakupu do sprowadzenia auta mija 4-5 dni. Następnie auto zostaje przygotowane do rejestracji. Jeżeli klient życzy sobie, aby samochód został dostarczony pod jego dom, cała usługa od momentu zakupu zajmuje średnio 10 dni.

Czy jest możliwość dostarczenia samochodu pod dom?

Tak, istnieje możliwość dostarczenia auta pod dom klienta na terenie całej Polski. Taką usługę wyceniamy indywidualnie.

Jak przebiega proces realizacji zlecenia?

Każdy formularz zgłoszeniowy jest rozpatrywany indywidualnie. Zapoznajemy się z oczekiwaniami klienta i weryfikujemy czy jesteśmy w stanie podjąć się realizacji. Kolejnym etapem jest podpisanie umowy oraz wpłata zadatku, po czym przystępujemy do dalszej pracy. Wyszukujemy oferty zgodne z wymaganiami klienta i jeśli któraś z propozycji wydaje się dla zleceniodawcy atrakcyjna, rozpoczynamy proces weryfikacji.

Kontaktujemy się z właścicielem pojazdu, analizujemy ofertę sprzedażową i po obopólnej zgodzie wysyłamy na miejsce weryfikatora. Przesyłamy do klienta materiały zgromadzone przez eksperta sprawdzającego samochód. Po stronie osoby zainteresowanej kupnem leży ostateczna decyzja o zakupie. Jeżeli klient rozpatrzy ofertę pozytywnie, kolejnym krokiem jest wpłata zaliczki w wysokości 50% kosztu pojazdu. Następnie sprowadzamy samochód do Polski i przygotowujemy do wydania nowemu właścicielowi. Jeśli jednak zleceniodawca nie zdecyduje się na zakup lub pojazd nie przejdzie fizycznej weryfikacji przez naszego specjalistę – szukamy dalej.

Czy auta sprowadzane są tylko z Niemiec?

Nie. Jesteśmy w stanie sprowadzić auta z całej Europy, jednak skupiamy się na rynku niemieckim i austriackim. Koszty sprowadzenia samochodów mogą różnić się w zależności od lokalizacji i gabarytów pojazdu.

Czy jest możliwość wykonania drobnych napraw w ramach usługi?

Tak, współpracujemy z zaufanymi warsztatami samochodowymi, które sprawnie wykonują nasze zlecenia. Chętnie przygotujemy samochód pod użytkowanie i zrealizujemy naprawy, które zwykle wykonuje się po zakupie używanych pojazdów, jak: wymiana oleju, filtrów, klocków hamulcowych, ustawienie rozrządu, lakierowanie pojedynczych elementów itp.

Czy jest możliwość wykonania auto detailingu?

Tak, współpracujemy w tym zakresie ze sprawdzonymi fachowcami. Istnieje możliwość wykonania usług: czyszczenia, polerowania, korekty lakieru i innych związanych z detailingiem.

Czy sprowadzane samochody są na miejscu weryfikowane? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Tak, każdy pojazd jest na miejscu sprawdzany przez naszego weryfikatora, który ma odpowiednie kompetencje i narzędzia służące ocenie stanu samochodu. Weryfikacja obejmuje między innymi badanie miernikiem lakieru oraz wideorelację.

Czy zadatek 1000 zł jest zwrotny?

Dopóki nie wykonamy fizycznej weryfikacji samochodu, zadatek jest zwrotny. Od kwoty zadatku mogą zostać potrącone koszty związane z pracą i czasem poświęconym na znalezienie pojazdu (research, kontakt z właścicielem itd.).

Czy jest możliwość szukania auta bez wpłaty zadatku?

Nie ma takiej możliwości. Musimy wiedzieć, że klient jest zdecydowany na współpracę. Konieczne są podpisanie umowy i wpłata zadatku – od tego momentu jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji i dokładamy wszelkich starań, aby spełnić Państwa oczekiwania względem usługi.

Skontaktuj się z nami

lub odwiedź nas

Korfantego 3B, 47-133 Jemielnica

B. Chrobrego 2, 47-100 Strzelce Opolskie