Umowa sprowadzenia samochodu jest koniecznością w każdym przypadku sprowadzenia samochodu z zagranicy na zamówienie klienta, m.in. W przypadku importu pojazdów z Niemiec, Austrii, Holandii, Belgii, Stanów zjednoczonych itd. Pozwoli to uniknąć nieporozumień pomiędzy stronami, informując klienta o szczegółowych opłatach, czasie trwania umowy oraz chroni obie strony zlecenia. W tym artykule podpowiemy Wam, jak powinna wyglądać umowa na sprowadzenie samochodu z zagranicy oraz załączymy naszą umowę, z której korzystamy w każdym przypadku.

Umowa sprowadzenia samochodu – co powinna zawierać?

Umowa na sprowadzenie samochodu z zagranicy powinna zawierać:

1. Co jest przedmiotem umowy – informacje kto jest klientem, kto wykonawcą, na czym polega usługa, między innymi każdy samochód powinien być dokładnie zweryfikowany przed zakupem.
2. Szczegóły zlecenia – dokładne określenie usługi, w jaki sposób będą podejmowane decyzje.
3. Oświadczenia stron – zleceniobiorca powinien rzetelnie wykonać usługę, zaś zleceniodawca powinien zobowiązać się do kupna samochodu, którego stan wcześniej zaakceptował.
4. Czas trwania umowy – w tym punkcie określamy długość trwania umowy wraz z transportem, przygotowaniem do rejestracji itd.
5. Wynagrodzenie – informacje o wynagrodzeniu dla zleceniobiorcy, dokładnych informacjach o płatnościach związanych z zakupem samochodu.
6. Dane osobowe – jest to obowiązek związany z RODO, związany z informacjami w jakich celach będą wykorzystywane dane osobowe.
7. Postanowienia końcowe – tutaj warto zawrzeć, jaka instytucja będzie rozpatrywała ewentualne spory.
8. Załącznik do umowy – powinien zawierać szczegółowe parametry pojazdu, który klient zamawia oraz budżet przeznaczony na zakup samochodu sprowadzonego z zagranicy na zamówienie.

Umowa sprowadzenia pojazdu z zagranicy – jak wygląda procedura zakupu samochodu na zamówienie w Dada Auto?

Procedura sprowadzenia samochodu na zamówienie wygląda następująco i jest w każdym przypadku starannie wykonywana:

– Zapoznanie z wymaganiami klienta oraz budżetem przeznaczonym na zakup samochodu wraz z wszystkimi opłatami związanymi z weryfikacją, transportem, urzędami, przygotowaniem do rejestracji
– Podpisanie umowy na sprowadzenie samochodu z zagranicy oraz wpłata 1000 zł zadatku liczącego się w końcowej cenie za pojazd
– Poszukiwanie odpowiedniego egzemplarza, przesyłamy klientowi wiele ofert i wspólnie ustalamy, która może być odpowiednia do zamówienia
– Weryfikacja samochodu – jeden z naszych prawie 100 weryfikatorów w całej Europie udaje się na miejsce, następnie szczegółowo sprawdza pojazd pod względem technicznym, wizualnym, wykonuje pomiary lakieru, jazdę próbną i wszelkie potrzebne testy by należycie sprawdzić każdy szczegół, dodatkowo nagrywa filmy oraz wykonuje zdjęcia ukazując stan oraz przekazujemy materiały klientowi.
– Na podstawie weryfikacji podejmujemy decyzję o zakupie samochodu
– Płacimy za samochód zgodnie z umową sprowadzenia pojazdu
– Transportujemy samochód do siedziby
– Przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty do rejestracji, wykonujemy opłaty celno-skarbowe oraz pierwszy przegląd techniczny w kraju.

Umowa sprowadzenia samochodu – podsumowanie

Umowa sprowadzenia samochodu na zamówienie z zagranicy powinna być sporządzona skrupulatnie z uwagą na najmniejsze detale, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno klientowi jak i wykonującemu zlecenie oraz kwestie RODO. Warto przeczytać ją dokładnie kilka razy, żeby uniknąć niedomówień oraz poznać opłaty związane z importem samochodu z zagranicy, np. Z Niemiec. Jeśli masz wątpliwości wynikające z umowy – skonsultuj je z prawnikiem lub z firmą Dada Auto.

Zapraszamy również do zapoznania się z umową zlecenia.